niedziela, 19 marca 2017

BOOK HAUL #1


Od początku roku udało mi się kupić kilka książek. OK, udało mi się kupić o kilka książek za dużo, bo zdecydowanie nie powinnam była ich kupować aż tyle. Tym bardziej, że obecnie mam na półce więcej książek nieprzeczytanych niż przeczytanych. Ale co tam, jak jest promocja to trzeba kupować na zapas. Więc oto przedstawiam część moich dotychczasowych tegorocznych zakupów!

Jessica Park "To skomplikowane. Julie."
Opis książki brzmi skomplikowanie. Julie, dziewczyna rozpoczynająca studia w Bostonie, wprowadza się do domu przyjaciółki swojej mamy, w którym mieszkają również niezwykle inteligentna 13-latka Celeste oraz student matematyki, Matt. Julie poznaje również trzeciego z rodzeństwa - Finna, osiągalnego tylko wirtualnie. Skomplikowane, prawda? Jestem bardzo ciekawa jak potoczą się losy Julie. Myślę, że będzie to szybka i przyjemna młodzieżówka.

Cassandra Clare "Mechaniczny anioł"
Ta pozycja to pierwszy tom serii "Diabelskie maszyny", która jest prequelem najsławniejszej serii autorki - "Dary Anioła". Co prawda tę książkę przeczytałam już wcześniej dwa razy, próbując przeczytać całą serię. Ale za każdym razem zamiast po "Mechanicznego Księcia" sięgałam po coś innego. Dlatego postanowiłam uzbierać całą serię i w końcu przeczytać ją jednym ciagiem! W dodatku kosztowała 6,99 zł, więc czemu nie (jest jeszcze w tej cenie dostępna na swiatksiazki.pl - LINK)

Renee Ahdieh "Gniew i świt" 
Kolejna książka to nowość, swoją premierę na polskim rynku miała niecałe trzy tygodnie temu. Jest to historia miłosna inspirowana "Księgą Tysiąca i Jednej Nocy". I to wszystko co właściwie o tej książce wiem, i tak niech pozostanie. Jest to pierwsza część dylogii, dlatego mam nadzieję, że drugi tom zostanie jak najszybciej w Polsce wydany, mimo że jeszcze nie wiem jak spodoba mi się pierwszy.

Marie Rutkoski "Pojedynek" i "Zdrada" 
"Pojedynek", czyli pierwszy tom trylogii opowiada o miłości pomiędzy dwojgiem ludzi pochodzących z zupełnie innych środowisk. Opis przypomina mi trochę serię "Legenda" Marie Lu czy książkę "Ember in the Ashes. Imperium ognia" Sabaa Tahir, obie te historie bardzo mi się podobały, więc pewnie podobnie będzie z trylogią Marie Rutkoski. O ile nie będzie schematyczna. Oba tomy znalazłam na stronie pantomasz.pl - każda za niecałe 7 zł. Jeszcze są dostępne, jeśli ktoś by chciał.

Tahereh Mafi "Dotyk Julii" 
Pierwszy tom trylogii, opowiadający o Julii, dziewczynie, która zabija dotykiem. Ze względu na swoją moc, a raczej przekleństwo, Julia żyje w odosobnieniu. Aż zjawia się ktoś, kto chce wykorzystać jej zdolność zabijania do zawładnięcia światem. W wielu opiniach czytałam, że jest ona genialnie napisana, więc jestem jej bardzo ciekawa. Chociaż słyszałam też złe opinie na temat całej serii. Zobaczymy.

Victor Dixen "Fobos" 
12 osób bierze udział w reality show na Marsie jednocześnie podejmując próbę kolonizacji planety. Brzmi dosyć dziwnie, ale jest to zdecydowanie coś nowego i świeżego w świecie literatury młodzieżowej. Słyszałam mieszane opinie o tej książce, ale postanowiłam dać jej szanse. Zobaczymy co z tego będzie. O ile dobrze się orientuję, na dniach wychodzi kolejny tom serii "Fobos", więc jak mi się spodoba, to przynajmniej będę mogła od razu dowiedzieć się co dalej.

Erika Johansen "Królowa Tearlingu" i "Inwazja na Tearling" 
Tak, te piękne okładki to książki Eriki Johansen. Zazwyczaj zamawiam książki w miękkich oprawach, ze względu na niższą cenę i mniejszą wagę, ale akurat na stronie galeriaksiazki.pl można było kupić obie wersje w tej samej cenie. Więc wybrałam te w pięknej twardej oprawie i postawiłam je na honorowym miejscu na półce, takie są piękne. Mam nadzieję, że treść nie zawiedzie.

Brandon Sanderson "Z mgły zrodzony"
Na książki Sandersona polowałam już długo. Opinii o serii "Ostatnie imperium" jest cały szereg, w dodatku prawie wszystkie pozytywne. Jest to seria siedmiu książek (ale z tego co się orientuje, można poprzestać czytanie na trzeciej, gdyż akcja dalszych części toczy się 300 lat później) o chłopaku, który ludziom, wiodącym niewolnicze życie pod rządami tyrana, przywraca nadzieję na lepsze jutro. Spodziewam się dużej ilości magii i pięknie zbudowanego świata. Zobaczymy. Jeśli też polujecie na promocje książkowe, na swiatksiazki.pl dalej trwa promocja na wszystkie książki Brandona Sandersona.

Czytaliście którąś z tych książek? Polecacie?

2 komentarze:

  1. Dużo ostatnio w mediach "Gniewu i świtu", ale jakoś chyba żadna z książek, które sobie kupiłaś, nie wpada w moje gusta. Ja własnie czaję się na trzy książki z uniwersum Pottera i tak nie wiem, co robić, mam je dodane w koszyku aleeeeee :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Z tych książek czytałam jedynie "Mechanicznego anioła", nawiasem mówiąc - całkiem niedawno. Bardzo Ci zazdroszczę tego pięknego wydania "Z mgły zrodzonego". <3 "Królowa Tearlingu" również ma prze- przepiękne okładki! Miłego czytania. :)

    OdpowiedzUsuń